ترانس که نام علمی آن ترانسفورماتور میباشد، به صورت دست دوم نیز در بازار و فروشگاه‌ها موجود است. خرید ترانس دست دوم و یا فروش ترانس دست دوم یکی از خدمات فروشگاه الکتیران مارکت میباشد. این محصولات یکی از لوازم الکتریکی ای هستند که به صورت روزمره با آن ها در حال کار هستیم. یکی از نکات مهمی که در استفاده از ترانس های دست دوم باید به آن توجه کنیم، اطلاع از سالم و بدون عیب بودن آن است. اگر از وضعیت ایمنی قطعه ای که در حال استفاده از آن هستید اطمینان ندارید باید بدانید که ممکن است خسارات جانی و مالی جبران ناپذیری به خود و اطرافیانتان وارد کنید. در ادامه به مواردی چون قیمت ترانس دست دوم، ترانس چیست، انواع ترانس و … اشاره خواهیم کرد.

ترانس دست دوم

خرید ترانس دست دوم

ترانس ها انواع و اقسام متفاوتی دارند که هر کدام از آن ها در محل خاصی مورد استفاده قرار میگیرند. الکتیران مارکت این افتخار را دارد تا انواع ترانس دست دوم را با کمترین قیمت در اختیار شما همراهان گرامی قرار دهد. تضمین قیمت، تضمین سلامت و بدون عیب بودن از خدماتی هستند که فروشگاه ما در اختیار شما قرار میدهد تا همواره رضایت شما را کسب کرده باشد. با وجود قیمت بالای لوازم الکتریکیی، یکی از راه های کاهش هزینه و صرفه جویی در هزینه ها، استفاده از ترانس دست دوم میباشد.

کاربرد اصلی ترانس دست دوم افزایش و کاهش ولتاژ و جریان یا به عبارت علمی تر انتقال توان میباشد. شما بطور تئوری اگر یک سر سیم پیچ 100 وات توان داشته باشید اگر تلفات را حساب نکنیم در سیم پیچ دوم هم 100 وات توان خواهیم داشت . پس ترانس از خودش توان تولید نمیکند بلکه کاربرد آن انتقال انتقال و تبدیل آن میباشد. سیم پیچ ترانسفورماتورها از جنس مس و یا آلومینیوم انتخاب می شود و در هر دو مورد سطح مقطع سیم ها به صورت گرد، چهار گوش و یا به شکل ورق است. سیم پیچ های ترانسفورماتورهای کوچک را معمولاً بر روی قرقره می پیچند.

خرید ترانست دست دو

ترانس چیست

اگر دو سیم پیچ را در کنار یکدیگر قرار داده و از یکی از آنها جریان متغیری عبور دهیم ، در سیم پیچ دوم ولتاژی القا می شود. در واقع با عبور جریان متغیر از سیم پیچ اولیه یعنی سیم پیچی که ورودی به آن اعمال می شود، در اطراف آن یک میدان مغناطیسی متغیر ایجاد می شود. این میدان متغیر، سیم پیچ دوم را قطع می کند و سبب القای ولتاژ در آن می شود. این پدیده اساس کار ترانسفورماتور است. ترانس های دست دوم نیز سیستمی جدا از سیستم شرح داده شده ندارند و صرفا تفاوت در این است که قبلا مورد استفاده قرار گرفته اند. دقت داشته باشید که در یک ترانسفورماتور بین سیم پیچ های اولیه و ثانویه هیچ گونه تماس الکتریکی وجود ندارد و انرژی ورودی تماماً از طریق میدان مغناطیسی به ثانویه منتقل می شود.

برای خرید ترانس دست دوم میتوانید به صفحه ترانس واقع در منو اصلی مراجعه نمایید و یا با تیم پشتیبانی و فروش ما در تماس باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر نیز میتوانید به مقالات سایت مراجعه نمایید.